Psychoterapia

Oferta psychoterapii skierowana jest zarówno dla osób dorosłych, jak również dzieci i młodzieży.

Prowadzimy terapię indywidualną, terapię par oraz rodzin.

Nasz zespół stanowią specjaliści z wykształceniem psychologicznym i psychoterapeutycznym, często z bogatym wieloletnim doświadczeniem. Stale dbamy o swój rozwój uczestnicząc w szkoleniach zawodowych i korzystając z superwizji. Przestrzegamy zawodowych kodeksów etycznych. Pracujemy w różnych nurtach, dzięki czemu możemy się wzajemnie inspirować i dzielić wiedzą, a Państwu polecić bogatą ofertę, w zależności od potrzeb i preferencji.

Pracujemy na zasadzie niezależnych gabinetów.

Poniżej lista naszych psychoterapeutów:


Aleksandra Stanek

Psycholog i psychoterapueta specjalizujący się w terapii poznawczo – behawioralnej (CBT, ACT ), terapii schematów ( J. Younga ), terapii poznawczej opartej na uważności (MBCT ), oraz EMDR ( Eye Movement Desensitization and Reprocessing ). Pracuje w duchu Dialogu Motywującego (DM). Bliskie są jej również podejścia systemowej terapii relacyjnej i humanistyczno-egzystencjalnej. Ukończyła psychologię kliniczną ze specjalnością psychologia zdrowia, 4 letnią całościową szkołę psychoterapii poznawczo-behawioralnej ( Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej), kurs Racjonalnej Terapii Zachowań ( RTZ ), szkolenie z terapii EMDR ( 1, 2 stopień – EMDR Europe ), Kurs Master NLP ( NLP Connection, USA ), kurs nauczyciela Mindfulness ( Mindfulness Associtaion, UK ) oraz szereg innych kursów zawodowych, zarówno u nauczycieli polskich, jak i zagranicznych.

Posiada również bogate doświadczenie w pracy nauczyciela akademickiego ( WSB, SWPS ) oraz trenera biznesu i rozwoju osobistego ( praca na procesie grupowym, treningi kompetencji osobistych i społecznych, treningi intrapsychiczne i interpersonalne ). Ukończyła Podyplomowe Studium Trenerów Grupowych w Laboratorium Psychoedukacji i SWPS oraz szkołę trenerów biznesu House of Skills.

Prowadzi coachingi ( International Coach Federation ACC ) oraz kursy Mindfulness ( certyfikat nauczycielski Mindfulness Association) .

Jest Członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej, Polskiego Towarzystwa Terapii EMDR oraz International Coaching Federation.

Ma za sobą 25 letnią praktykę zawodową.

Założycielka Pracowni Psychoedukacji i Rozwoju Osobistego MOC Poznania.

Główne obszary w jakich pracuje terapeutycznie:
– kryzysy życiowe i emocjonalne
– doświadczenie straty
– niska samoocena, trudności w relacjach z innymi ludźmi
– zaburzenia nastroju
– depresja
– lęk ( lęk paniczny, lęk społeczny, lęk uogólniony, lęk o zdrowie, inne)
– lęk powstały na skutek przeżytej traumy: wypadki komunikacyjne, nagłe zdarzenia losowe, PTSD – zespół stresu pourazowego
– traumy rozwojowe ( zaniedbanie, wykorzystanie, opuszczenie, nadopiekuńczość )
– fobie
– stres
– wypalenie zawodowe
– zaburzenia obsesyjno-kompulsywne
– zaburzenia osobowości
– choroby somatyczne
– rozwój osobisty

Oferta psychoterapii skierowana jest do osób dorosłych.

Terapia indywidualna: sesja 50 min – 180 zł

Terapia par: sesja 90 min – 250 zł

Konsultacja psychologiczna – 200 zł

W celu umówienia się prosimy o maila na adres: psychoterapia@aleksandrastanek.pl

Maciej Gendek

Psycholog, psychoterapeuta. Pracuje w podejściu psychologii zorientowanej na proces.

Pracuje m.in. z osobami, które doświadczają trudności w obliczu decyzji dotyczących kontynuowania lub zmiany formy relacji (ślub, rozwód), doświadczające stresu w relacjach z ludźmi oraz psychologicznymi aspektami różnych problemów związanych z ciałem (psychosomatyka).

Ma kilkunastoletnie doświadczenie w pracy z osobami indywidualnymi, parami oraz rodzinami.
Prywatnie oraz zawodowo interesuję się snami – różnymi sposobami w jaki można je interpretować.
Regularnie publikuje artykuły o tematyce psychoterapeutycznej.

Terapia indywidualna: sesja 50 min. – 170 zł

Kontakt, umówienie się na wizytę : tel. 692 889 010

Ewelina Rozynek – Gajewska

Psycholog kliniczny w trakcie specjalizacji, psychoterapeuta systemowy w trakcie certyfikacji oraz biegły sądowy. Ukończyła Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Doświadczenie zawodowe zdobywa pracując od kilku lat na jednym z oddziałów psychiatrycznych Wielkopolskiego Centrum Neuropsychiatrycznego w Kościanie oraz odbywając liczne staże specjalizacyjne. Pracuje z osobami dorosłymi – zarówno w kontakcie indywidualnym jak i z parami. 

Terapia indywidualna: sesja 50 min. – 150 zł

Kontakt, umówienie się na wizytę: tel. 609 775 115

Na chwilę obecną brak wolnych terminów.

Monika Gendek


Psycholożka, psychoterapeutka pracująca w nurcie terapii Gestalt. Ukończyła psychologię na UAM w Poznaniu ze specjalnością: Psychologia kliniczna człowieka dorosłego, czteroletnie szkolenie terapeutyczne w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie oraz liczne kursy i szkolenia z zakresu pomocy psychologicznej. Ma za sobą blisko dwudziestoletnią praktykę zawodową w placówkach edukacyjnych i wielu projektach wspierających dzieci i młodzież, rodziców oraz osoby dorosłe z trudnościami psychologicznymi. Szczególnie zajmuje ją temat systemów rodzinnych, edukacji systemowej i alternatywnej oraz kreatywnych metod w psychoterapii. Pracuje z osobami dorosłymi, młodzieżą, dziećmi i rodzinami. Prowadzi pracę indywidualną oraz grupy – rozwojowe, terapeutyczne.

Terapia indywidualna: sesja 50 min. – 130 zł

Terapia rodzinna: sesja 1,5h – 160 zł

Kontakt, umówienie się na wizytę : tel. 600596856