Oferta psychoterapii skierowana jest zarówno do osób dorosłych jak i młodzieży.
Prowadzimy terapię indywidualną, terapię par oraz rodzin.
Nasz zespół stanowią specjaliści z wykształceniem psychologicznym i psychoterapeutycznym, często z bogatym wieloletnim doświadczeniem. Nieustannie dbamy o swój rozwój uczestnicząc w szkoleniach zawodowych i korzystając z superwizji. Przestrzegamy zawodowych kodeksów etycznych. Pracujemy w różnych nurtach, dzięki czemu możemy się wzajemnie inspirować i dzielić wiedzą, a Państwu polecić bogatą ofertę, w zależności od potrzeb i preferencji.
Pracujemy na zasadzie niezależnych gabinetów.
Poniżej lista naszych psychoterapeutów:
Aleksandra Stanek
Psycholożka i certyfikowana psychoterapeutka (certyfikat psychoterapeuty poznawczo-behawioralnego nr 68, CTPB) specjalizująca się w terapii poznawczo – behawioralnej II i III fali (CBT, ACT), terapii schematów (J. Younga), terapii poznawczej opartej na uważności (MBCT) oraz EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing). Pracuje w duchu Dialogu Motywującego (DM). Bliskie są jej również podejścia systemowej terapii relacyjnej i humanistyczno-egzystencjalnej. Ukończyła psychologię kliniczną ze specjalnością psychologia zdrowia, 4 letnią całościową szkołę psychoterapii poznawczo-behawioralnej (Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej), kurs Racjonalnej Terapii Zachowań (RTZ), szkolenie z terapii EMDR (1, 2 stopień – EMDR Europe), kurs Master NLP (NLP Connection, USA), certyfikowany kurs nauczyciela Mindfulness i Compassion (Mindfulness Association, UK) oraz szereg innych kursów zawodowych, zarówno u nauczycieli polskich, jak i zagranicznych.
Posiada również bogate doświadczenie w pracy nauczycielki akademickiej (WSB, SWPS, Akademia Górnośląska) oraz trenerki biznesu i rozwoju osobistego (praca na procesie grupowym, treningi kompetencji osobistych i społecznych, treningi intrapsychiczne i interpersonalne). Ukończyła Podyplomowe Studium Trenerów Grupowych w Laboratorium Psychoedukacji i SWPS oraz szkołę trenerów biznesu House of Skills.
Prowadzi coachingi (International Coach Federation ACC) oraz kursy Mindfulness i Compassion(MBLC, CBLC -certyfikat nauczycielski Mindfulness Association) .
Jest Członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej, Polskiego Towarzystwa Terapii EMDR, Mindfulness Association oraz International Coaching Federation.
Ma za sobą 25 letnią praktykę zawodową.
Założycielka Pracowni Psychoedukacji i Rozwoju Osobistego MOC Poznania.
Główne obszary w jakich pracuje terapeutycznie:
– kryzysy życiowe i emocjonalne
– doświadczenie straty
– niska samoocena, trudności w relacjach z innymi ludźmi
– zaburzenia nastroju
– depresja
– lęk ( lęk paniczny, lęk społeczny, lęk uogólniony, lęk o zdrowie, inne)
– lęk powstały na skutek przeżytej traumy: wypadki komunikacyjne, nagłe zdarzenia losowe, PTSD – zespół stresu pourazowego
– traumy rozwojowe ( zaniedbanie, wykorzystanie, opuszczenie, nadopiekuńczość )
– fobie
– stres
– wypalenie zawodowe
– zaburzenia obsesyjno-kompulsywne
– zaburzenia osobowości
– choroby somatyczne
– rozwój osobisty
Oferta psychoterapii skierowana jest do osób dorosłych.
Terapia indywidualna: sesja 50 minut – 250 zł
Terapia par: sesja 90 minut – 300 zł
Konsultacja psychologiczna – 250 zł
Interwencja kryzysowa – 300 zł
W celu umówienia się prosimy o maila na adres: psychoterapia@aleksandrastanek.pl
Na chwilę obecną brak wolnych terminów.
Maciej Gendek
Psycholog, psychoterapeuta. Pracuje w podejściu psychologii zorientowanej na proces.
Pracuje m.in. z osobami, które doświadczają trudności w obliczu decyzji dotyczących kontynuowania lub zmiany formy relacji (ślub, rozwód), doświadczające stresu w relacjach z ludźmi oraz psychologicznymi aspektami różnych problemów związanych z ciałem (psychosomatyka).
Ma kilkunastoletnie doświadczenie w pracy z osobami indywidualnymi, parami oraz rodzinami.
Prywatnie oraz zawodowo interesuję się snami – różnymi sposobami w jaki można je interpretować.
Regularnie publikuje artykuły o tematyce psychoterapeutycznej.
Terapia indywidualna: sesja 50-55 minut – 250 zł
Terapia par/rodzinna – 270 zł
Terapia w j. angielskim – 250 zł
Kontakt, umówienie się na wizytę : tel. 692 889 010
Ewa Bujak
Psycholożka, interwentka kryzysowa i tutorka rozwojowa.
Pracuje z osobami od 15 roku życia doświadczającymi trudności w życiu osobistym, zawodowym i w funkcjonowaniu społecznym.
Towarzyszy w kryzysach, wspiera w pracy nad akceptacją, wzmocnieniem poczucia własnej wartości i adekwatnej samooceny. Pracuje z lękiem przed wystąpieniami publicznymi, fobią społeczną, zaburzeniami związanymi ze stresem. Pomaga w rozwijaniu zasobów osobistych i umiejętności interpersonalnych
Ukończyła studia magisterskie na kierunku Psychologia na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu.
Ukończyła kurs interwencji kryzysowej na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu
Jest certyfikowanym tutorem (Certyfikat Nr STZ/276/2018/27, wydany przez Collegium Wratislaviense).
Oferta:
Konsultacja psychologiczna: sesja 50 minut – 200 zł
Interwencja kryzysowa: sesja 50 minut – 200 zł
Tutoring rozwojowy: sesja 60 minut – 250 zł
W celu umówienia wizyty proszę o kontakt w dogodnej formie:
Kontakt, umówienie się na wizytę: tel. 501 735 998
Katarzyna Obrębska
Psychoterapueutka w trakcie certyfikacji w 4-letniej Szkole Psychoterapii Poznawczo – Behawioralnej Uniwersytetu SWPS pod kierownictwem dr Popiel i dr Pragłowskiej. Ukończyła cykl szkoleń z terapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieży (SWPS) oraz całościowe szkolenie z Terapii Dialektyczno-Behawioralnej. Trener umiejętności społecznych TUS. Członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo Behawioralnej.
Prowadzi terapię indywidualną młodzieży i osób dorosłych: z zaburzeniami nastroju, zaburzeniami lękowymi, doświadczających trudności w regulacji emocji lub w relacjach społecznych, a także problemów z niską samooceną.
Pracuje zgodnie z nurtem poznawczo-behawioralnym, stosując techniki oparte na dowodach naukowych.
Stale podnosi swoje kwalifikacje, uczestnicząc w szeregu szkoleń oraz konferencjach.
Terapia indywidualna: sesja 50 minut – 180 zł
Kontakt, umówienie się na wizytę: tel.602 340 550
Ewelina Wszołek
Psycholożka, psychotraumatolożka oraz terapeutka EMDR, specjalizująca się w podejściu psychoterapeutycznym EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing). Bliskie jest jej podejscie systemowej terapii relacyjnej i humanistyczno-egzystencjalnej.
Ukończyła psychologię o specjalności psychologia kliniczna oraz studia podyplomowe z psychotraumatologii. Posiada certyfikaty ukończenia szkoleń z zakresu terapii EMDR w pracy z dorosłymi oraz dziećmi i młodzieżą (EMDR Europe). Dodatkowo ukończyła szkolenia z Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach RTZ –(CTSR) oraz kurs Mindfulness MBCL. Stale podnosi swoje kwalifikacje poprzez udział w licznych szkoleniach i konferencjach.
Jest członkinią Polskiego Towarzystwa Terapii EMDR. Pracuje z dorosłymi i młodzieżą od 13. roku życia, pomagając osobom doświadczającym trudności emocjonalnych i społecznych.
Jako psychotraumatolożka i terapeutka EMDR wspiera osoby w zakresie:
- Traumy zagrażające bezpieczeństwu fizycznemu i życiu własnemu lub bliskich osób, takie jak: (np. śmierć, próby samobójcze, gwałty, przemoc, znęcanie się, kataklizmy, napady, wojny, choroby nieuleczalne)
- Traumy relacyjne i rozwojowe zagrażające pozytywnemu obrazowi siebie, swoich możliwości i tożsamości, takie jak: (np. zaniedbanie, wykorzystanie, opuszczenie, nadopiekuńczość, straty, rozwód)
- Zespołu stresu pourazowego (PTSD)
- Lęków, szczególnie związanych z przeżytą traumą
- Kryzysów życiowych i emocjonalnych (np. rozwód, strata, żałoba)
- Konsultacja psychologiczna – sesja 50 min – 200 zł
- Konsultacja psychotraumatologiczna – sesja 50 min – 250 zł
- Terapia EMDR – sesja 50 min – 250 zł
Kontakt, umówienia się na wizytę tel. 696 038 532
Teresa Kopeć
Psychoterapeutka oraz trenerka warsztatu umiejętności psychospołecznych i treningu interpersonalnego (rekomendacja I i II stopnia nr 456 Polskiego Towarzystwa Psychologicznego). Prowadzi psychoterapię indywidualną dla dorosłych i młodzieży, warsztaty psychoedukacyjne, grupy wsparcia oraz treningi interpersonalne. Pracuje w nurcie psychodynamicznym. Członkini Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.
Ukończyła m.in. filozofię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Podyplomowe Studium Terapii i Treningu Grupowego na Uniwersytecie Warszawskim, Szkołę Trenerów w ośrodku Fundacji SYNAPSIS, Studium Porozumienia Bez Przemocy (Nonviolent Communication) w Dojrzewalni Róż w Warszawie, Studia Podyplomowe z zakresu terapii autyzmu w Poznaniu, Studium Socjoterapii i Treningu Grupowego oraz Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym w Krakowie (szkoła rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychodynamicznej).
Założycielka Pracowni Rozwoju Osobistego po deszczu, organizatorka 20 poznańskich edycji Festiwalu dla Kobiet PROGRESSteron. Współpracowała ze Szkołą Trenerów komunikacji opartej na empatii. Pełniła funkcję wicedyrektora ds. wychowawczych w Specjalnym Ośrodku dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej im. Z. Tylewicza w Poznaniu.
Zajmuje się psychoterapią młodzieży i osób dorosłych doświadczających trudności w różnych obszarach swojego życia (zaburzenia nastroju, niska samoocena, lęk, trudności w relacjach z innymi ludźmi, samotność), będących w kryzysie emocjonalnym, chcących dokonać zmiany oraz rozwijać świadomość samego siebie.
Oprócz psychoterapii prowadzi warsztaty psychospołeczne, grupy wsparcia oraz treningi interpersonalne. Od 18 lat specjalizuje się w pracy z osobami ze spektrum autyzmu. Prowadzi także grupy wsparcia dla rodziców dzieci i młodzieży z ASD.
Pracuje w nurcie psychodynamicznym. Swoją pracę poddaje superwizji.
Terapia indywidualna: sesja 50 minut – 220 zł
Kontakt, umówienie się na wizytę: tel. 505 185 189